WALLGRADE

Anlam

Bir evi ev yapan duvarları değil, o duvaralar içinde oluşturduğunuz anlamdır.

Yazı binlerce yıdır düşüncelerimizi yansıtmanın en somut yolu olmuştur.  

Duvarlar var oluşun en başından beri ifade etmenin en temel mekanı olmuştur. Mağara resimlerinden duvar yazılarına kadar geçmişten geleceğe tüm zamanlarda duvarlar derdimizi anlatacağımız en bilindik yer olmuştur. Bu gerçek iç dekorasyonda da kendini göstermektedir. Yazı dijital baskılı duvar kağıtlarında vazgeçilmez bir parça olarak yerini almaktadır. Söylemek istediğini bir duvara yazmaktan daha kolay, kalıcı ve etkili hangi yöntem var ki.

Anlamın bir diğer parçası da duygularımızdır. Gerek dünya çapında yaşanan pandemi gerek şehir yaşamının kısıtlamalrı ile hayatımızın büyük çoğunluğu dört duvar arasında geçiyor. Bu kapalılık ve sıkışmışlık hissinde ruhumuzun en çok ihtiyaç duyduğu şey daha fazla doğa, aydınlık, açıklık, ferahlık. Çok sınırlı kişilerin erişebildiği bir gün batımı, alabildiğine uzanan yemyeşil bir vadi veya rengarenk bir çiçek bahçesini duvarınıza yansıtmak ruhunuza iyi gelecek bir ilaçtır.

Doğanın dokuşuda oluşturacağımız anlamın ayrılmaz bir parçasıdır. Mimarinin kullandığı, ahşap, taş, mermer, demir gibi doğal malzemlerin ile tuğla, brüt beton, okside veya alaşım metaller gibi endüstriyel malzmeler iç dekorasyon trendleri olarakda hayatımızda. Ancak bu malzmelerin maliyeti uygulama ve kullanım güçlükleri iç mekanlarda kullanımını zorlaştırmaktadır. Dijital baskılı duvar kağıtları bu konuda oldukça gerçekçi,tatmin edici ve cazip bir fırsat olarak ortaya çıkmaktadır.

Anlam katacağınız ve sonunda yepyeni bir anlam bulacağınız anlara.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir