WALLGRADE

Cevabınızı Buradan Alın

Şirketimiz, hizmetimiz ve daha fazlası hakkında cevaplarınızı buradan alabilirsiniz …

Duvar kağıdı uygulamak için gerekli malzemeler nelerdir?

Plastik kova, Metre, Maket bıçağı, Makas, 30cm ıspatula,10cm spatula,15-20cm plastik ıspatula yahut kenarları düzlenmiş sert bir plastik veya fiberglas, Takoz veya benzeri 20 cm genişlikte orta sertlikte fırça, Sünger.

Duvar kağıdı yapmak için duvara astar sürmek gerekir mi?

Bu işin kuralı kaliteli işçiliktir. Kaba alçı sonrasında saten alçı çekilmiş yüzeye zımpara ve astar sürüldükten sonra boya veya kağıt yapılabilir. Böyle bir zemin boyanmış ise üzerine duvar kağıdı yapılabilir. Sadece sentetik boyalar tiner kullanılarak seyreltilmiş yağlı boya gibi boyalar üzerine dönüşüm astarı sürmek ve duvar kağıdını o şekilde uygulamak gerekir.

Duvar kağıdı silinebilir mi?

Duvar kağıtları marka ve teknik özelliklerine göre tüm ürünler gibi bir çok çeşit ve özelliğe sahiptir. İyi kalite duvar kağıtları silinebilirdir.

Duvarlarımda nem problemi var duvar kağıdı nasıl uygulanır?

Nem almış ve almaya devam eden yüzeyler önce nem alması kesilerek kuruduktan sonra uygulmaya hazır hale getirilmesi gerekir.

Suya dayanıklı duvar kağıdı var mı?

Kaliteli duvar kağıtları suya dayanıklıdır. Mesele duvara yapıştırırken kullanılan tutkalın gücü ,kağıdın ısı değişimi ve nemi geçirmeyen dayanıklı hammaddeler ile üretilmesidir. Banyo ve mutfaklarda kullanılmak üzere özel ürünler bulunmaktadır. Otel ve konut banyolarında kullanılablen ağır gramajlı vinil ürünlerde bu iş için uygundur.

Vinil duvar kağıdı nedir?

Üst yüzeyi PVC (Poly vinyl chloride) laminasyonu ile üretilmiş özel bir kâğıttır. PVC kaplı olan üst yüzeye, sıcak baskı ile renk ve desen efektleri ve kabartma dokusu verilir. Gramajı arttırılarak üretildiğinde ise ağır vinil duvar kâğıtları olarak adlandırılır. Üzerindeki yoğun vinil tabaka, desenlerdeki derinliği ve dokuyu daha da arttırdığından üç boyutlu bir görüntü oluşturur. Dayanıklılığı yüksek olan vinil yüzeyli duvar kâğıtlarının tabanı elyaf, kâğıt ya da tekstil olabilir.

Duvar kağıdı ne kadar sürede uygulanır?

Kaliteli bir duvar kağıdı gerçek bir duvar kağıdı usta ekibi tarafından bir günde uygulanabilir.

Duvar kağıdı alırken neden markalı ürünler seçilmelidir?

Markalı ürün sağlıklıdır. Sertifikalar ile teknik özellikleri sabittir. Garantilidir. Desen takibi sorunu çıkartmazlar. Renk tonu problemi yaşamazsınız. İyi kalite bir ürün 1 kez alınır ve uzun yıllar kullanılır. Ürünlerin garantisini üretici firmalar verir dolayısı ile marka olmayan çeşitli isimler altında maliyetleri rekabet için düşürülmüş kalitesiz ürünler çinde ve diğer asya ülkelerinde ürettirilerek satılmaya başlanmıştır. Marka değeri olan bir ürün aldığınızda size değer verilecektir.

Duvar kağıtları sağlam ve uzun ömürlü müdür?

Kaliteli Duvar kağıtları son derece sağlam malzemelerdir hızla uygulanabilir ve uzun yıllar bakım veya değişim gerektirmeden silinerek kullanılabilir.

Duvar kağıdı kullanışlımıdır?

Duvar kağıtları son derece kullanışlı malzemelerdir hızla uygulanabilir ve uzun yıllar bakım veya değişim gerektirmeden silinerek kullanılabilir.

Duvar kâğıdı kışın uygulanır mı?

Duvar kağıtları tüm yıl boyunca uygulanabilir. Dikkat edilmesi gereken uygulama alanında yüksek ısı değişimlerinin olmaması ve uygulama alanı ortam sıcaklığının 7,8 derece altına düşmemesidir.