WALLGRADE

Amaç

Amacı belirlemek yürünecek yolda atılan ilk ve en önemli adımdır. Ev dokorasyonunda seçimlerinizi yaparken yaratmak istediğiniz ambiansın tarz ve trendlere olduğu kadar kullanım amacına da uygun olması gerekir. 

Seçilen desenlerin kullanılan mekan ve mekanda yapılan temel eylemler ile uyumlu olması gerekmektedir.

Salon, yemek odaları geçirilen zaman çok uzundur. Yapılan eylemlerin temel gruplaması dinlenme, yeme içme, eğlenme ve sosyalleşme olarak sayılabilir. Bu neden ile seçilen desenler kendinizi ifade etme anlamında doğru mesajı veriyorken, enerci verici olmalı.

Mutfak ve banyo gibi daha spesifik eylemlerin yapıldığı alanlarda seçilen desenler daha kişisel, ilham verici ve rahatlatıcı olmalıdır.

Yatak odaları huzur, sıcaklık, rahatlık algısının oluşturlması gerektiği alanlar olduğından desen ve renk seçimlerin buna göre yapılması gerekir.

Genç, cocuk ve bebek odalarının kişiye özgü hayal gücünü geliştiren daha özgür daha yaratıcı alanlar haline getirilmesi gerekir. Bu yaş gruplarındaki kişilerin zevk ve eğilimlerinin çok kısa sürelerde değişir. Bu değişim hızına uyum sağlamak adına hızlı pratik ve etkili dekorasyon hilelerine ihtiyaç vardır. Digital baskılı duvar kağıtları bu konuda en iyi seçeneklerden biridir.

Holler, nişler, merdivenler ve atıl köşelere gibi alanlar evin bütünlüğü açısından mekanlara arası geçişin doğru yapılması için iyi dekore edilmesi gereken daha zor alanlardır. Bu bağlantı alanlarına karakter kazandırmak onlara eğlenceli bir fonksiyon katmak ev dekorasyonunda yapılabilecek en değerli dokunuşlar olacaktır.

Evin her köşesinin ayrı ve değerli bir kullanım amacı olduğu dekorsyonun bu amaçlara da uygun olması gerekliliği unutulmamalıdır. Günün sonunda tek amaç mutluluk.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir